Melih Gökçek’e nasıl muhalefet etmeli?

ODTÜ Yolu için Gökçek’le kapışmak doğru değil.

Peki, Gökçek’e karşı doğru muhalefet nasıl olur?

Onun yapmadıklarını sıralayarak. Yaptığı hatalı işleri göstererek.

Şunları söyleyebiliriz:
1) Görevde olduğu 20 yıla yakın sürede, var olan metroya 1 Km bile eklemedi. Halbuki bu sürede, kendi partisinden belediye başkanları İstanbul’a 100 Km’den fazla metro yaptılar. Sonunda hükümet metro projesine el koydu. Şu anda metro projelerini Ankara Büyükşehir Belediyesi değil Ulaştırma Bakanlığı yürütüyor. Bu sırada, CHP’li İzmir belediyesi metroyu kendi başına yapıyor.

2) Şu anda Ankara, Türkiye’deki en bakımsız şehirlerden birisi. Ana caddelerin kaldırımları, üst geçitler, köprüler bakımsız bir halde.

3) Gökçek, CHP’li belediye başkanları ile sürekli kavgalı. Bunlar yetmezmiş gibi, kendi partisinden olanlarla da kavgalı. Ak Parti’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile sonuna kadar kavga etti. Bu kavgalar sırasında, aynen mafya çeteleri gibi karşılıklı saldırılar, kurşunlamalar gerçekleşti. Gökçek, Keçiören Belediyesi’nin yaptığı ve 20 milyon TL’ye mal olan kuleyi bile yıkmaya hazırlanıyor.

4) Gökçek, Söğütözü’ndeki çelik kafesli binayı önce yapmak için 70 milyon TL harcadı. Sonra da yıkmak için bir o kadar para harcadı. Halkın parasını çarçur etti.

5) 2007’deki kuraklık sırasında sağ duyulu davranamadı. İnsanları paniğe sürükledi. Su kesintilerine gitti. Su kesintileri sonrasında kontrollü olarak verilmesi gereken sular kontrollü verilmeyince su boruları patladı. Bu patlamaları da yine kendi partisinden olan Yenimahalle Belediye Başkanı’nın üzerine yıktı. Sonradan kendi partisinden işi bilenler su sıkıntısı olmadığını açıkladılar. Tayyip Erdoğan şöyle diyordu: “Bir belediyeci olarak aslında Ankara’nın su sıkıntısı olmadığını düşünüyorum. Sayın Gökçek ile oturduk, konuştuk. Ankara’nın asgari 4-5 aylık su rezervi var. Yani burada belki de kesinti uygulamasına girilmemiş olsa bu panikleme olmayacaktı. İşte bunu tabii Melih bey de kabul etti. Yani, orada bir hata yaptık dedi.”

6) ABB’yi Türkiye’deki en borçlu ilk iki belediyeden birisi yaptı. Bu durumu hep Karayalçın’dan kalan borçlarla açıkladı. Ama bir seferinde, kalan borcun yalnızca 100 milyon TL olduğunu söylemişti. Kaldı ki yüklüce bir borç kalmış bile olsa ilk yapacağı şey bu borcu ödemek olmalıydı. Kendi partisi 10 yılda IMF’ye olan onmilyarlarca dolarlık borcu ödeyebilmişti.

Ayrıntılı Kaynaklar:

http://www.muratyildirimoglu.com/makaleler/melih_gokcek.htm

https://www.facebook.com/pages/Ger%C3%A7eklerMelihG%C3%B6k%C3%A7ek/336156516426123

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: