Başarısız ve yetersiz bir belediye: Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi, “Gazete Kadıköy” adında haftalık bir gazete çıkartıyor. 11-17 Ocak tarihli sayısında belediyenin 2012 yılındaki faaliyetleri değerlendiriliyor, 2013 üzerine planları açıklanıyor.

2012 değerlendirmesi bir felaket: Bol laf var, az iş var. Değerlendirme şöyle: “Kadıköy en yaşanılır kent seçildi. Kadıköy Belediyesi birçok alanda ödül aldı. Fikirtepe imar planı kabul edilerek bir milat gerçekleşti. Petshoplara yeni düzenleme getirilerek hayvan hakları korundu. Yeldeğirmeni’nin çehresi değişti, Hasanpaşa projesi için düğmeye basıldı. Sosyal ve kültürel alanlarda geniş kesime hitap edecek projeler gerçekleşti.”

Başkan Selami Öztürk, 2013 projelerini şöyle özetlemiş: “Karikatürevi Projesi hayata geçirilecek, yıllardır atıl durumda olan Kadıköy’ün simgelerinden Yeldeğirmeni’ndeki eski Özen Sineması, Tasarım Atölyesi olarak ilçenin kültür yaşamına katılacak, rıhtımdaki Ahmet Haşim’in evi kültür merkezi olacak, okul öncesi çocukları için Çocuk Kütüphanesi, çevre dostu bir projes olan Yeşil Yuva Projesi, yaşlıların daha sağlıklı bir yaşlılık geçirmeleri için Yaşlılara Evde Bakım ve Sağlık Hizmeti projeleri uygulamaya geçirilecek.”

Türkiye’nin en zengin belediyelerinden birisi yalnızca bunları mı yapmalıydı?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: