Süleyman Yaşar’ın palavrası

Süleyman Yaşar bir ekonomist. Taraf gazetesinde başladığı yazılarını şimdi Sabah gazetesinde sürdürüyor. Ölümüne Ak Parti’ci. Ak Parti aleyhine hiçbir şeyi kabul etmeye yanaşmıyor, olumsuzluk iddialarını hep Ak Parti karşıtı komplolara bağlıyor.

12 Ağustos 2012’deki yazısında kredilendirme kuruluşlarını (Moody’s, S&P gibi) eleştiriyor. Yaşar’a göre bu kuruluşlar parayı bastırana istediği gibi rapor hazırlıyor ve ekonomiyi manipüle ediyor. Yaşar yazısının bir bölümünde şöyle diyor: “ Nitekim notçuların para alıp sahte not verdiklerini gösteren belgeler Avrupa’da yakalandı. Hatırlayacaksınız… 14 Temmuz 2012 tarihli The Guardian gazetesi, Moody’s’in nasıl ısmarlama derecelendirme yaptığını açıkladı. Morgan Stanley, pazarladığı konut kredilerine dayalı menkul kıymetleri olduğundan daha iyi derecelendirmesi için Moody’s’e ısmarlama rapor düzenletmişti. Ve bu belgeler mahkemenin eline geçmişti.”

Guardin gazetesinin konuyla ilgili yazısı 14 Temmuz değil 13 Temmuz tarihli. Linki aşağıda:

http://www.guardian.co.uk/business/2012/jul/13/frederic-drevon-moodys-commentators-risk?INTCMP=SRCH

Yazıda Yaşar’ın sözünü ettiği şeyin mahkemeye sunulan bir iddia olduğu yazıyor. Yani, ortada kanıtlanan bir şey yok, iddia var. Üstelik, yine Guardian’daki yazıda iddianın Moody’s tarafından yalanlandığı da yazıyor.

Yaşar iddiaları için pervasızca gerçekleri çarpıtıyor. İddiaları gerçekmiş gibi sunuyor okuyucularına. Bir profesör için utanç verici bir durum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: