Mavi Marmara’nın amacı

Mavi Marmara organizatörü Bülent Yıldırım neyin peşinde?

İnsani yardım mı İslami Savaş mı? Okuyun, siz karar verin:

http://www.haber7.com/haber/20120107/IHH-Mescidi-Aksadan-vazgecmeyiz.php

İsrail’in, yıllardır Filistin’de yaptığı zulmün, Gazze’ye insani yardım götüren filoda bulunan Mavi Marmara gemisini vurmasının, hiç kimseyi ümitsizliğe düşürmemesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

”Hiç merak etmeyin, ümitsizliğe kapılmayın. Bir gün mutlaka Mescid-i Aksa’da namaz kılacağız. Biz, Mavi Marmara’da kanımızla İsrail’in çıplak yüzünü gösterdik. O gemide vurulan ve şehit olan arkadaşlarımızdan biri de Kayserili Furkan kardeşimizdi. Siz Furkan’ı şehit verdiniz. Ama dünyanın her yerinde yüzlerce Furkan yetiştirdiniz. Dünyanın her yerinde yeni bir Mavi Marmara seferini bekleyen birçok Furkan var.”

Gazze’ye yardım götüren filoya ”Vur” emrini veren dönemin İsrail Genelkurmay Başkanının şimdi İsrail hükümetine, ”Türkiye’den özür dileyin, tazminat ödeyin ve ambargoyu kaldırın. Bu iş bitsin” dediğini bildiren Yıldırım, ”Ama iş işten geçti. Biz bunu çok önce söylemiştik ve İsrail buna yanaşmamıştı. Bundan sonra İsrail ne yaparsa yapsın, davamızdan vazgeçmeyeceğiz, Mescid-i Aksa’dan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Yıldırım, İsrail’in Akdeniz’de Mavi Marmara’yı vurmakla, bu gemiyi karaya çıkardığını da ifade ederek, şunları söyledi:

”Şimdi bakın, İsrail’le işbirliği yapan ülkelerin liderleri bir bir devriliyor. Mavi Marmara’nın yaktığı ateş, bölgedeki ülkeleri sardı. Çok acı olaylar yanı başımızda da yaşanıyor. Suriye bir kan gölüne döndü. Ama belki de çok yakında, çok daha güzel şeyler olacak. Bu bölgede muhtemel gelişmeler yaşanabilir. O zaman büyük bir Kudüs yürüyüşü için kendinizi hazırlayın.”

-”Beni de yargılasınlar”-

Konuşmasında, Kaskispor Bayan Basketbol takımı ile İsrail takımının mücadelesinde İsrail’i protesto eden gençlerin gözaltına alınmasını ve 30 genç hakkında dava açılmasını da eleştiren Yıldırım, ”Bu gençlerimiz hiç üzülmesin. Sizler yargılanmakla, ahiret beratınızı aldınız” dedi.

Yargılanan gençler arasında olmadığı için üzüldüğünü kaydeden Yıldırım, ”Ama eğer bu iş bu kadar basitse, beni de yargılasınlar. Diyorum ki, kahrolsun İsrail” diye konuştu.

Mavi Marmara olayı hakkında başka gerçekler için lütfen ziyaret edin:

https://www.facebook.com/Ger%C3%A7eklerMaviMarmara-259896050786875/

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: