İşbilmez Melih Gökçek

Ankara’daki Metro ve Ankaray’ın projesi Murat Karayalçın’a aittir. Murat Karayalçın her ikisinin de inşaatını büyük ölçüde tamamladı. Kalan kısmını bitirmek ve açılışı yapmak ise Melih Gökçek’e nasip oldu.

Karayalçın’ın projesinde her iki hat da her yıl 5 km. uzatılacaktı. Aradan geçen 18 yılda metronun 90 km uzaması gerekiyordu. Ama tek bir km bile uzamadı.

Melih Gökçek son yerel seçim öncesinde, hesapsız-kitapsız bir şekilde yeni metro hatlarına başladı. Bu hatların ne düzgün bir projesi vardı, ne de finansman planı. Bu yüzden, Gökçek kendi partisinin hükümetleri ile çalıştığı halde hükümetten destek alamadı.

Aşağıdaki bültende göreceğiniz gibi Gökçek bu durumu metro yatırımının büyüklüğüne yoruyor ve bu yatırımların belediyelerce değil hükümet tarafından yapılması gerektiğini iddia ediyor. Halbuki Karayalçın rakip partilerin hükümetleri ile çalışmış ve metroda onların desteğini alabilmişti. Ayrıca yine AKP’li olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi de aynı dönemde onlarca kilometrelik metro hattını kullanıma soktu. Yani, söz konusu olan şey projenin büyük ve masraflı olmasından çok becerikli olmak ve ortaya desteklenebilecek, aklı başında projeler koymak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: