Alçak ortaklar ve şerefsiz sürücüler

Türkiye’de erkeklerin milli sporu futbol, güreş falan değil iş kurmaktır. Her erkek bir Vehbi Koç, bir Bill Gates olduğunu düşünüp kendi işini kurar. Bu işlerin yüzde 99.9’u batar. Çünkü Vehbi Koç’un ya da Bill Gates’in dehasına, çalışkanlığına sahip değildirler. Aslında yapacakları en iyi şey düzgün firmalarda maaşlı çalışmak iken hem kendi yaşamlarını hem de çevrelerini büyük sıkıntılara sokacak şekilde işlerini batırırlar.

İşlerini batırırlar ama hiçbir zaman da bunu kendi beceriksizliklerine, hatalarına, tembelliklerine bağlamazlar. Hep bir dolandırıcı ortak vardır, suçlu odur. Kendileri işin hamaliye kısmıyla ilgilenirken dolandırıcı, alçak ortak para işleriyle ilgilenmiştir, çalmıştır, çırpmıştır. Konuştuğunuz kişi ve yaptıkları iş değişse bile bu kalıp hiç değişmez. Kendilerine atfettikleri tek kusur olabilir: İy niyetli olmaları. Onlar çok iyi niyetlidir, herkesi kendileri gibi sanmışlardır ve kötü adamlar tarafından dolandırılmışlardır.

Sürücülükte de öyle. Erkekler arabalarını sürekli olarak birbirleriyle tokuştururlar ya da duvara çarparlar ya da şarampole yuvarlarlar. Suçlu her zaman karşıdaki şerefsiz sürücüdür, yanlış yere yapılan duvardır, yola dökülen mıcırdır. Kendilerinde hiçbir kusur yoktur.

Bu iyi niyetli, kusursuz, çalışkan insanlara zarar veren alçak ortakları ve şerefsiz sürücüleri bir bulsam ne yapacağımı biliyorum onlara.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: