Yeni Şafak’ın gazeteciliği

21 Haziran tarihinde Yeni Şafak’ın Web sitesinde, ana sayfadaki linklerden birisi “PKK Mossad ile Bağlantılı” şeklinde. Tıklayıp haberi okuduğunuzda MİT eskiMüsteşar Yardımcısı Cevat Öneş ile yapılmış bir röportajı buluyorsunuz. Öneş’e PKK’nın İsrail bağlantısı sorulduğunda şöyle diyor:

“Her ülkenin zayıf noktaları, bölgesel ve küresel aktörler, komşuları tarafından değerlendirilir ve konjonktüre göre kullanılır. Bunu bir defa kabul etmek lazım. Tüm dünyadaki ülkeler bakımından bu böyledir ve böyle olmaya devam edecektir. Kürt siyasi hareketi bakımından da İsrail’in özellikle de MOSSAD’ın geçmişten zengin deneyimleri vardır. Bu imkânları konjonktüre ve şartlara göre kullanmıştır. Veyahut da muhtemel gelişmelere göre kullanma bağlantılarını kurmuştur. Bu açıdan Kürt meselesi ve PKK, Türkiye’nin yumuşak karnıdır. Ve 3. ülkeler bunu her zaman kullanmak isteyeceklerdir. İsrail’in PKK’yı kullanması konusunda somut deliler olmadan konuşmak doğru olmaz ..”

Son cümle çok önemli: “ İsrail’in PKK’yı kullanması konusunda somut deliler olmadan konuşmak doğru olmaz .”

Yani, Öneş, PKK ile İsrail bağlantılı demiyor. Tam tersine böyle bir şeyi iddia etmek için somut kanıt gerektiğini söylüyor. Anlaşılan böyle bir somut kanıt da yok. Sonuç olarak, ana sayfadaki ifade tamamen palavra.

Biz de Yeni Şafak’a gazete muamelesi yapıyoruz hala.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: