İsrail Dışişleri Bakanı doğru söylüyor (Vatan Gazetesi, 6 Nisan 2010)

İsrail Dışişleri bakanı Liebermann Yedoth Ahronot’a tamamen Erdoğan’ı hedef alan bir röportaj verdi…

Liebermann ‘Problem Türkiye değil. Problem Erdoğan. Erdoğan yavaş yavaş Kaddafi ya da Chavez’e dönüşüyor. Bu onun kendi seçimidir" dedi.

‘Biz Firavun’u bile savuşturmuş bir ulusuz bunları da atlatırız…" diyen Liebermann "Bağımsızlık için savaşanlar şimdi baskıya karşı ayağa kalkmalı. Bunun başka bir alternatifi yok." dedi.

DIŞİŞLERİ DE SERT ÇIKTI

İsrail Dışişleri Bakanlığı da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kudüs ve Gazze’deki eylemleri nedeniyle İsrail’e yönelik eleştirilerine tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan’ın TRT Arapça kanalının önceki günkü açılış töreninde yaptığı konuşmada dile getirdiği eleştiriler üzerine açıklama yapan İsrail Dışişleri Bakanlığı, "İsrail, Türkiye dahil, hiçbir ülkeyle gerginlik peşinde değil. Ama görünen o ki Türkiye Başbakanı, İsrail ile ilişkiler pahasına İslam dünyasıyla bütünleşmeyi hedefliyor" ifadelerini kullandı. Açıklamada, Erdoğan’ın "çocukların Gazze’de duygudan yoksun biçimde katledildiği" şeklindeki sözlerine atıfta bulunularak, Erdoğan’ın "Pakistan ve Irak’ta terörist gruplarca öldürülen masum siviller için de aynı üzüntüyü duyması gerektiği" görüşüne yer verildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: