Büyük bir hayal kırıklığı: Ömer Çelik

Ömer Çelik bir zamanlar Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanıydı. İyi bir danışmandı. Ayşe Arman’a verdiği bir röportajda görevinin “Hayır” demek olduğunu söylemişti: Erdoğan’a hayır demek. Danışmanların yalakalardan başka kimseler olmadığı bir ülkede, hizmet verdiği kişiye hayır diyebilmek çok değerliydi. Hele hizmet verilen kişi kolayca “Ben ne oldum beee” diyebilecek bir siyasi ise.

Gel zaman git zaman, Çelik gözden düştü. Artık danışmanlık yapmıyor. O bir milletvekili şimdi.

Bu yeni durum her ikisi için de kötü oldu: Erdoğan’a “Hayır” diyen kimse yok ve o da bundan yararlanıp mümkün olduğunca çok kişiyi kendinden nefret ettiriyor. Çelik ise tam bir klasik politikacı oldu. Milletvekili olduğu Adana’da yerel seçimi kazanan Aytaç Durak için akıl almaz ve aşırı suçlamalarda bulundu. Bir zamandır da darbecilere karşı bu şekilde akıl almaz ve aşırı suçlamalar yöneltiyor. Vatan gazetesinde yer alan şu habere bakın:

AK Parti milletvekili Ömer Çelik, darbe iddiaları ile ilgili sert konuştu. Çelik, 27 Nisan tartışmalarıyla ilgili olarak "Hükümet milli iradeye sahip çıkması sayesinde birilerinin muhtıra olarak planladığı metin kese kağıdı haline gelmiştir" dedi.

Ömer Çelik "En büyük ihanet-i vataniye meşru hükümete karşı darbe tertibi içinde olmaktır" derken Sözlerini şöyle sürdürdü, " Darbe planları hazırlayanlar bunu vatan kurtarmak için yaptıklarını söylüyorlar. Ama başkalarının vatanlarına hizmet ediyorlar. Türk vatanına ihanet ediyorlar. Her darbe Türkiye’yi etkisizleştiriyor ve bundan da Türk milletinin ve devletinin düşmanları kazanç sağlıyor. Her darbe sonunda Türkiye’nin milli güç unsurları zayıflamıştır. Türkiye’nin söz sahibi olması gereken olaylarda insiyatif zahmetsizce başka devletlerin eline geçmiştir."

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: