Özgün işler yapan bir AKP’li: Ahmet Davutoğlu

AKP’liler arasında özgün bir fikre sahip olan, özgün işler çıkaran adamlar pek yoktur. Genelde ekonomide Kemal Derviş’in politikalarını sürdürmelerinde olduğu gibi taklit işler çıkarırlar. Ama Ahmet Davutoğlu öyle değil. Başından beri (Recep Tayyip Erdoğan’a danışmanlık yaptığı zamandan beri) bir farklılığı var. Davutoğlu’nun bir misyonu var: Komşularla sıfır sorun yaşamak. Türkiye’nin komşularına baktığımızda bunun ne kadar büyük bir hedef olduğu anlaşılıyor. Suriye, Irak, İran, Ermenistan, Gürcistan hep sorunlu yerler. Ama Davutoğlu yılmadan, usanmadan, bıkmadan bu ülkelerle sorunlarımızı gidermeye çalıştı. Hatta Suriye-İsrail örneğinde olduğu gibi bu ülkelerin başka ülkelerle sorunlarını bile çözmek için arabuluculuk yaptı.

Geldiğimiz nokta henüz Davutoğlu’nun kafasındaki nokta değil ama son Ermenistan anlaşması ile birlikte ne kadar büyük mesafaler kat edildiği de ortada.

Türkiye’nin şansı solda Kemal Derviş gibi sağda Ahmet Davutoğlu gibi kişilerin bulunması. Umarım bu türlü kaliteli kişilerin sayısı azalmaz, artar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: