Hükümetin iş bilmezliğine bir örnek

Erdoğan sık sık Baykal’ı beceriksizlikle suçlar, onun üç kazı bile güdemeyeceğini, simit bile satamayacağını söyler. Doğrudur, Baykal beceriksizdir ve üç kazı da güdemez. Ama Erdoğan’ın kendisi becerikli mi, aldığı kararlar doğru mu, siyaseti bir tüccar gibi başarılı bir şekilde yapabiliyor mu?

Geçmişteki hükümetler zamanında Gümrük ve Tekel Bakanlığı için Ankara’da Eskişehir yolunda iki büyük bina (kule) yapıldı. AKP hükümeti başa geçince bu kulelerin saçma olduğunu, israf olduğunu ve bunların satılacağını söyledi. Gerçekten de sattı: TOBB bu kuleleri (iki adet büyük binayı) 100 milyon Tlye aldı. Hükümet burada doğru yaptı.

Peki sonra ne oldu? Orman Bakanı var olan binalarının kendisine yetmediğini iddia ederek yeni bir bina aldı. Nerede? Söğütözü semtinde. Eskişehir yolundaki kulelere birkaç kilometre uzakta. Peki, kaça aldı? 30 milyon TL’ye. Aldıkları bina kulelerin bir tanesi bile etmiyordu.

Erdoğan “Ben akıllı tüccar gibi yönetiyorum ülkeyi” demeye devam ediyor. Ama piyasada böyle bir alışverişi yapan genel müdürü işten atarlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: