Bir iş bilmez sosyal demokrat daha: Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık

Bülent Tanık 29 Mart 2009 seçimlerinde Çankaya Belediye Başkanı oldu. E-Belediye adlı bir dergi onunla röportaj yapmış (21. Sayı, Mayıs-Haziran 2009). Bülent Tanık bu röportajda tam da klasik sosyal demokrat bir söylemle birilerine verip veriştiriyor sürekli olarak. “Bir kente bakarken en temel kıstasımız insan olmalı” gibi romantik laflar etmeyi de hmal etmiyor. Ama sıra işe gelince kafasının bomboş olduğu hemen ortaya çıkıyor. Bakın “e-belediye hizmetleri ve uygulamaları hakkında da bilgi alabilir miyiz?” sorusuna verdiği yanıt ne: Şu an Çankayalılar internet ortamı üzerinden emlak ve çevre temizlik vergilerini yatırabiliyorlar; işyeri ruhsat ilemlerinin ve evlilik işlemlerinin belli bölümlerini gerçekleştirebiliyorlar. Açıkça söylemek lazım, bu düzey Çankaya için oldukça yetersiz. Bütün birimlerimizin bir araya getirileceği yeni bir hizmet binasına taşınma hazırlığı yapıyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimizde belediyenin bütün birimlerini interaktif hale getireceğiz.”

İnteraktif hizmetlerle belediyenin binasının ne ilgisi var? Belediyenin tüm birimlerinin bir binada toplanacak olması vatandaş bakımından iyi; tüm işlemler bir yerde yapılabilir, bina bina gezmeye gerek kalmaz. Ama e-belediye tam da şu an, binalar dağınıkken daha çok iş görmez mi? Binalar dağınık olduğunda interaktif uygulama üretilemiyor mu?

Tanık’ın derdi taşınma falan değil. Önceki dönemlere sallıyor, onları suçluyor, kendisi de işleri ileriki bir tarihe erteliyor. Biz de bunu yiyeceğiz tabii.

Umarım gelecek sefere Çankaya’da CHP seçimleri kaybeder de adam gibi iş yapmayı düşünen birisi gelir başa.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: