Murat Vargı İlk Kez Para Batırmadı

Bugünkü Hürriyet’te şöyle bir haber var: “Avusturyalı 3 milyar dolandırdı Vargı’nın 40 milyon doları gitti. Avusturya’da 3 milyar dolarlık dolandırıcılıkla suçlanan ülkenin en köklü ailelerinden birine mensup 5’inci nesil Julius Meinl, MV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Vargı’yı da 39.5 milyon dolar zarara uğrattı. Bunu gayrimenkul geliştirme şirketi Meinl European Land aracılığıyla yaptı. Vargı’nın 39.5 milyon dolarlık teminat ve arsa payını yatırdığı Samsun’daki otel yapılmadı.”
Murat Vargı vizyoner bir iş adamı. Çukurova grubunu GSM işine ikna etti ve hem onları dünya çapında bir firma haline getirdi hem de kendisi dolar milyarderi oldu.
Ama vizyonerler de yukarıda görüldüğü gibi başarısız işlere girişebilir. Üstelik yukarıdaki iş Murat Vargı’nın ilk başarısız girişimi de değil. Murat Vargı Hakia adlı bir projeye de para yatırdı. Hakia, gelecek vaad eden bir arama motoru olarak ortaya çıktı. Çok sayıda kişiyi de bu ikna etti ve para yatırmalarını sağladı. Ama onca yıldan sonra ortada Hakia diye bir şey yok. Kimse Hakia’yı kullanmıyor. Murat Vargı da kaybettiği para ile kala kaldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: