Çıldırtıcı bir mantıksızlık, akılsızlık

Türk insanın çıldırtıcı bir mantıksızlığı, akıldışılığı var. Bazen insan inanamıyor duyduklarına, söylenenlere. Bunu söylememe neden olan şey bugün gelen bir e-posta. Çoktan yok olması gereken bir iddiayı, Danone firmasının ürünlerine Türk çocuklarını aptallaştırıcı katkı maddeleri eklediği iddiasını içeriyordu bu mesaj. Danone bir şirket. Ürün üretecek, bunları satacak, para kazanacak. Böyle bir firmanın Türk çocuklarına ne garezi var? Ne kazanacak bundan? Hadi, o firma böyle bir şey yaptı, Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı yetkililerini nasıl uyutuyorlar?

Benzer bir şey bitmez tükenmez bir şekilde Coca Cola hakkında söyleniyor. Coca Cola karının bir kısmını İsrail ordusuna veriyormuş. Yahu, borsada işlem gören bir firma nasıl olur da karının bir kısmını bir orduya bağışlar? Firmalar dingonun ahırı mı yahu? New York’taki borsada işlem gören tek Türk firması Turkcell, yatırımcılarına yanıltıcı bilgi verdi ve onların zarara uğramasına neden oldu diye Amerika’da mahkemeye verildi ve önemli miktarlarda para ödemek zorunda kaldı. Coca Cola’nın hissedarları niye benzer bir durumu affetsinler ki?

Coca Cola hakkında en akıl almaz iddialardan birisini bir ekonomi profesörü tanıdığımız yaptı: Coca Cola Amerika’daki fabrikalarını kapatıp Türkiye gibi ülkelere taşıyormuş. Allah akıl fikir versin.

Oğullarımın öğretmenleri Coca Cola içilmemesini söylüyorlar onlara: Cola dişleri ve kemikleri çürütüyormuş. İnsaf, böyle bir şey olsa en başta Amerikalıların çürük çarık adamlar olması lazımdı, tersine hepsi domuz gibiler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: